Sms Dashurie


Sms Dashurie
Sms Dashurie Shqip
SMS Dashurie Gjermanisht
Sms Dashurie Italisht
Sms Dashurie Anglisht
Poezi Dashurie Shqip

Nese heshtim te dy bashke,
edhe heshtja ka dy sy
jane syte e zemres time qe te shohin vetem ty
dhe nese sta them dot me goje sa shume te dashuroj
gjithe fajin e ka natyra qe si dha zemres goje…

Nje lule u cel ne zemren time,
Nje trup u shtri mbi mua,
Nje dore me perkedhel embel,
Nje ze me thote te DUA.

Dashuria eshte si nje pike loti,
Te rreshket ne faqe kur je i zoti,
Nese zemra-zemren dashuron,
Fjalet e botes ajo kurre nuk i DEGJON…

Dikur
Afer teje kur isha
Embelsine e buzeve shijoja
Qartesin e syve shihja
Shushurimen tingelluese te flokeve ndjeja
Larg teje sot ndjej vetmine
Era buzet mi shkrumon
Shpirti ska sgjen qetesi
E fresket eshte puthja
Kujtimi per ty…

Nese ka det ne Gjithesi
Qe kurr s’i dihet jo thellesia
Ajo e ka emrin Dashuri!
dhe matet vetem nga Poezija

Dashuria Eshte Loje Fati
Qe Ka Brenda Zenka Inati
Dashuria Eshte Bixhoz
Qe Te Ben Gjithmone Xheloz
Dashuria Eshte Shah
Qe Nuk Ka Aspak Shaka

Ishte nate gjumi nuk me zinte….
Mendoja per ty sikur te te kisha pran
Shtrengova jastekun sikur te ishe ti
Dhe fillova te qaj per ty e dashur
Dhe me lotet e mi krijova imazhin
Tend engjellor.
E putha si te ishe ti
Dhe me pas me kishte zen gjumi
Te nesermen ti nuk ishe
Fillova te te qaj po me kot
Ti kishe ikur
Ne mbremje ti u shfaqe dhe papritur
Ti me the Te Dua
Dhe qe prej asaj nate une fle i qet
me fjalen qe me the ti e Dashur….
Te Dua Shume

Ti Me Jep Ngrohtesi Dashuri, Xhelozi.
Ti Me Ben Te Enderroj
Ne Syte E Tu Jeten Te Kaloj.
Ti Me Jep Ngrohtesi ,bukuri,embelsi.
Ti Me Ben Te Fluturoj Ne Bukurine Tende Qe Adhuroj.

Sa yje ka qielli, askush s’mundet ta di…
Sa te dua une ty, pa kufi…
Ket poezi qe po ta shkruje,
Te lutem mos ja shkruaje askujt
sepse zemra ime nuk eshte e gjithekujt.

Te dua te dua deri sa te vdes edhe ne ate
boten tjeter une do te pres.
Une te dua, ti me don, dashuria
jone nuk mbaron.
Krejt bota kerkon paqe, c’do zemer kerkon ilaq.
Kjo quhet dashuri e vertet… Te dua perjet.

Dashuria… eshte jete, shijoje
Dashuria… eshte enderr, endrroje
Dashuria… eshte e bukur, adhuroje
Dashuria… eshte dhimbje, sheroje
Dashuria… eshte tradheti, mesohu me ta
Dashuria… eshte detyre, plotesoje
Dashuria… eshte pasuri, ruaje
Dashuria… eshte loje, luaje
Dashuria… eshte mister, zbuloje
Dashuria… eshte fat, perfitoje
Dashuria… eshte avanture, kujdes
Dashuria… eshte luft, mesohu edhe me te
Por dashuria… eshte dashuri, lufto per te!!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: